Jdi na obsah Jdi na menu
 


Profese

23. 1. 2009
Profese


Profese je schopnost kterou se můžete naučit u NPC.Počet hlavních profesí je omezen na 2, vedlejší můžete mít všechny 3.

Profese se dělí na hlavní a vedlejší.

Hlavní profese


Těžba (minning):
Těžba vám s pomocí krumpáče dovoluje těžit rudy a z rud pak z nich u výhně tavit bary (cihličky) dále ještě můžete vytěžit kámen za kterého vyrábíte střelný prach a další a také můžete vytěžit např. vzácné kameny.

Kovářství (blacksmithing):
Kovařina vám povoluje s pomocí kovářského kladiva a kovadliny tvořit všelijaké železné výrobky jako např. zbraně brnění atd. Proto se skvěle hodí k těžbě. tato profese má celou horu specializací a je opravdu těžké si vybrat, např. armorsmithink, maecrafting, swordmastering nebo tak nějak jsou a jsou ještě další.

Inženýrství (engeneering):
Inženýrství vám dovoluje z barů a další ingerediencí tvořit všelijaké výrobky jakými jsou výbušniny ale i brnění, náušnice a podobné. Jsou dvě specializace inženýrství (gobliní a gnomí) avšak ty se můžeš naučit pouze jedno.Většina inženýrských hraček občas nefunguje tak jak má nebo má vedlejší účinky. Jako příklad uvedu ultrabezpečný teleporter do Gadgetsanu který vás čas od času vyhodí asi 100 metrů nad zemí a následný pád vás zabije pokud nejste mág. Také se skvěle hodí k minningu.


Bylinkaření (herbalism):
 Tento skill vám dovoluje sbírat bilynky zpočátku obyčejné které rostou všude, ale později jsou speciální bylinky které se vyskytují třeba jen na jediném místě z celého světa. Jako příklad uvedu Peacebloom a Sirverleaf které rostou téměř všude ale např. hřbitovní mech roste jen na hřbitovech nebo earthroot který roste pouze pod stromy atd.

Alchymie (Alchymie):
 Tento skill vám umožní z bylinek mýchat lektvary, proto se skvěle hodí k bylinkaření. Zpočátku mícháte obyčejné lektvary které umožňují např. rychlé doplnění životu atd. ale později dokážete umíchat lektvar třeba neviditelnosti atd. a ty mají opravdu ohromnou cenu.

Stahování kůže (skinning): 
Tento skill vám dovoluje stahovat z mrtvích zvířat kůže. Zprvu budete mít kůže nic moc ale s přibívajícím lvl příšer budou i lepší kůže.

Práce s kůží (letherworking):
 Tato dovendnost vám umožní si z vašich kůží ušít kožené věci. Z toho je každému jasné že se skvěle hodí ke stahování kůží. Tato profese má hned 3 specializace a to je Dragonscale, Elemental a Tribal LW. Dragonscale Leatherworker šije převážně mail věci a to z dračích šupin. Elemental LW šije z kůží a elementů silné magické věci. Tribal LW šije tradičním spůsobem kožené věci ze vzácných kůží.

Šití (talioring):
 Díky tomuto skillu budete moc z vláken upříd látku a z látky ušít šaty, róby atd. Tento skill je vhodný pro mágy, priesty a warlocky kteří nemohou nosit brnění z kůže a železa. K tomuto skillu se hodí převážně očarovávání.(enchanting)

Očarovávání (enchanting):
Enchanter"ničí" magické předměty aby z nich získal esence, shardy a podobné ingredience ze kterých pak vyrábí očarování na různé předměty.


Vedlejší profese


Rybaření (fishing):
Tento skill vám s udicí povoluje chytat ryby. Zpočátku je dobré mít ještě nástrahu. K tomuto skillu vám toho bohužel víc neřeknu protože jsem ho nekdy nezkusil.

Vaření (cooking):
Tento skill je velmi rozsáhlí protože vám skoro z každé části zvířete dovolí něco uvařit. Pro názornost - špízi z pavoučích nožiček , Pražený aligátor , pečený lev , a hromady dalších. Vcelku dobře se tento skill pojí s rybařením protože rybých receptů je tu požehnaně.

První pomoc (first aid):

Pomocí tohoto skillu léčíte (nikdy jsem to nezkoušel). Také mi někdo tvrdil, že se pomocí tohoto skillu dá oživit mrtví. Každopádně se tento skill hodí pro každého kdo nemá léčení v podobě kouzla.

Zlepšení skillu profese


Každý výrobek má svou obtížnost. Oranžová je obtížný, žlutá je průměrný, zelený je lehky a šedý je úplně primitivní. Pokud vyrobíte obtížný výrobek, zvedne se vám téměř vždy skill, pokud vyrobíte žlutý zvedne se vám někdy skill, pokud zelený tak jen zřídky a když vyrobíte šedý, skill se vám nezvedne. Maximální hodnota skillu je 300.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář